Ten weekend był dość ekscytujący dla ceny Bitcoin jak w końcu podjął decyzję i wybuchł z dość wąskim zakresie handlowym. Niestety, było to na minusie, a BTC dotknął wczoraj 8.816 dolarów na Binance Futures.

Większość krypto walut o dużej kapitalizacji podąża za Bitcoinem, ale teraz wraca do normy, podczas gdy BTC nadal walczy o ważny poziom 9.000$.

Cena Bitcoin około 9.000 dolarów: Walka trwa nadal
Po spadku do około 8.816 dolarów w niedzielę, cena Bitcoin Profit odbiła się i osiągnęła aż 9.160 dolarów na Binance. Od tego czasu jednak kupujący uspokoili się, a cena nadal walczy o ustanowienie kontroli nad poziomem 9.000$. W momencie pisania tego tekstu, Bitcoin handluje na poziomie około 9.100 dolarów.

Jak poinformował wczoraj CryptoPotato, obszar 8.900$ – 9.000$ jest kluczowy dla Bitcoina, a byki muszą go bronić, aby zapobiec potencjalnym nowym miesięcznym spadkom.

Z technicznego punktu widzenia, pierwszym poziomem wsparcia dla minusów jest właśnie ten obszar, a następnie 8.800 dolarów, gdzie cena spadła do. Poniżej tego można się spodziewać popytu na poziomie około 8 650 dolarów.

Ty też możesz lubić:
Bitcoin Struggles To Maintain $9000 As THETA Plunges 20%: Thursday’s Market Watch
Dominacja Bitcoinów na 6-miesięcznej niskiej pozycji Altcoinów jest silna: Wednesday Crypto Market Watch
Czy istnieje korelacja pomiędzy aktywnymi adresami Bitcoinów a ceną?
Patrząc z góry, pierwszy znaczący obszar dostaw leży około 9.200 dolarów, a następnie 9.300 dolarów, co jest czwartek wysoki.

W każdym razie, warto zauważyć, że blisko poniżej $9.300 – $9.400 jest prawdopodobnie dać pierwszeństwo niedźwiedzich uprzedzeń.

btcusd_chart
BTC/USD. Źródło: TradingView .
Jak widać na powyższym wykresie, cena Bitcoina zmaga się z trudnościami na długo przed wczorajszym spadkiem. BTC zaczęło spadać 24 czerwca, kiedy to w kilku kolejnych czerwonych świecach stracił ponad 500 dolarów, niszcząc świeżo odnowione nadzieje na złamanie pożądanej marki 10.000 dolarów.

Altcoins Staging a Recovery

Większość walut kryptograficznych o dużej kapitalizacji nieznacznie odzyskuje równowagę po wczorajszym spadku cen.

crypto_overview
Przegląd rynku kryptokurwalutowego. Źródło: Coin365.com
Jak widać na powyższym wykresie, większość rynku jest obecnie zielona, znakowanie wzrasta w przedziale od 0,5% do 2%.

Jednak czwarta co do wielkości kryptokurcja, XRP, boryka się z poważnymi trudnościami. W ciągu ostatnich 24 godzin straciła ona około 0,5%, a jej wsparcie spadło do 0,18$. Jej cena spadła wczoraj do 0,177 USD i wzrosła do 0,179 USD, ale nie odzyskała pożądanego wsparcia i została odrzucona do miejsca, w którym obecnie handluje na poziomie około 0,176 USD. Przeciwko Bitcoinowi, Ripple również cierpi, ponieważ handluje na niskim poziomie od wielu lat.